Mapa destinací

O nás

Inspirujte se

Naše cestopisy

Top
pláž v Burgasu

Burgas je bulharské město, které čítá něco málo přes 200 tisíc obyvatel. Ve městě je druhé největší mezinárodní letiště v Bulharsku a jeden z největších přístavů této země. Na mezinárodní letiště v Burgasu (dříve Sarafovo) bývají dostupné i přímé lety z Prahy. Na samotný pobyt v Burgasu vám postačí 1-2 dny, pokud budete dále pokračovat na Slunečné pobřeží, vyčleňte si dnů daleko více.

1. Mořská zahrada

Mořská zahrada (ang. sea garden) je určitě číslo 1, které budete chtít navštívit. Jedná se o rozsáhlý městský park, který odděluje město Burgas od pláže s promenádou. Pokud je zrovna den s vyššími teplotami, dokonale se zde schováte ve stínu stromů, park disponuje také fontánkami, kde si zdarma doplníte studenou pitnou vodu nebo se můžete parkem prohánět na pronajatých elektro-koloběžkách.

Mořská zahrada v Burgasu

2. Pláž

Jakmile se budete pohybovat v mořských zahradách, tak vás návštěva pláže nemine. Na rozlehlejší písčité pláži jsou bary, restaurace a dokonce nabídka vodních sportů. Voda na pláži není jedna z nejčistějších v Evropě, ale na ochlazení bohatě postačí. Uprostřed pláže se také nachází 200 m dlouhé molo, které je volně dostupné.

Molo na pláži v Burgasu

3. Archeologické muzeum

Archeologické muzeum v Burgasu potěší především nadšence historie. Vystavené exponáty jsou z období pravěku a nejzajímavější částí muzea je třetí výstavní síň, která je věnovaná thráckým kultovním praktikám v období mezi 1.-3. stoletím v Thrákii. Ve venkovní expozici můžete vidět i hrobku thráckého krále.

4. Kostely a památky

V Burgasu samozřejmě narazíte i na řadu kostelů a klášterů. Za všechny uvedeme katedrálu sv. Cyrila a Metoděje (Sveti Sedmochislenitsi), Arménský kostel svatého Kříže, kostel sv. Ivana Rilského a chrám sv. Panny Marie.katedrála sv. Cyrila a Metoděje

5. Slunečné pobřeží a Nessebar

Slunečné pobřeží neleží sice v Burgasu, ale v jeho blízkém okolí a lze se do oblíbeného letoviska dostat autobusem za zhruba 1 hodinu a 20 minut. Na tento výlet si rozhodně vyhraďte více jak 1 den včetně odpočinku na pláži a návštěvy starého Nessebaru, což je starobylé bulharské město ležící na poloostrůvku, do kterého vás zaveze vláček za necelých 20 minut jízdy.

Old Nessebar se svými památkami

6. Ostrůvek sv. Anastasie

Na tento malý ostrůvek se můžete dostat za 30 minut lodí z přístavu v Burgasu. Ostrůvek je od Burgasu vzdálen zhruba 7 kilometrů. Na ostrůvku se nachází maják z roku 1889, hotel, restaurace a jediný ostrovní klášter v Bulharsku.

Ostrov sv. Anastasia

Přidat komentář