Top

Portugalsko

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PORTUGALSKU

Portugalsko, celým názvem Portugalská republika je stát ležící v západní části Pyrenejského poloostrova. Portugalsko má pouze jediného souseda, a tím je Španělsko. Hlavním městem Portugalska je město Lisabon. Úředním jazykem je portugalština a měna je euro (EUR).

CO VIDĚT/NAVŠTÍVIT V PORTUGALSKU

Hlavní město Lisabon
ostrov Madeira
město Porto
město Algarve
městečko Fatima
univerzitní město Coimbra

NÁKLADY BĚHEM CESTOVÁNÍ

Ubytování – Ubytování v Bulharsku není nijak výraznou položkou. Obecně platí, že vyšší ceny můžeme očekávat u rezervací ubytování v letoviscích nebo větších městech. Ceny jsou však pod průměrem Evropy.

Jídlo – Jídlo je stejně jako ubytování levnější než ve zbytku Evropy. Ceny potravin jsou srovnatelné s cenami v České republice.

Doprava – Taxi služby jsou dražší než MHD nebo dálkové autobusy. Bulharští taxikáři si však říkají o něco méně než u nás a ceny MHD jsou také příznivé. Cena jízdenky se zde pohybuje okolo 20 Kč.

Doporučený denní rozpočet – 800-1000 CZK / 33-42 EUR (Poznámka: Tento doporučený rozpočet je na základě předpokladu, že zůstáváte v nejvýše 3* hotelu, jíte v lokální restauraci a používáte místní dopravu. Při zvýšení standardů mohou náklady vzrůst.)

TIPY NA UŠETŘENÍ

1
Booking a AirBnB K rezervaci ubytování použijte booking.com nebo airbnb.com, kde seženete širokou škálu ubytovacích zařízení.
2
Turistické karty Během cestování se mnohdy vyplatí tzv. City Pass. Je to karta, kterou větší města většinou nabízí a v jedné ceně máte zahrnuté vstupy na mnoho zajímavých míst.
3
Místní doprava Jezděte výhradně místní dopravou. Pokud to lze, tak používejte MHD, autobusy a kratší vzdálenosti můžete ujít pěšky. Během procházky často narazíte na velmi zajímavá místa.
4
Couchsurfing Couchsurfing je možnost ubytování zdarma ve formě sociální sítě, kdy ostatní lidé nabízejí bezplatné ubytování např. za vrácení této služby, kdy vy ubytujete hostitele ve své zemi.

CO OČEKÁVAT OD BULHARSKA?

Bulharsko je velmi rozmanitá země, doporučujeme si přečíst další z našich článků níže týkající se této destinace.

0

Přidat komentář