Letiště Barcelona

časový posun
žádný

vzdálenost od Prahy
1054 km

kód letiště
TIA

O letišti Tirana

Letiště Matky Terezy v Tiraně se nachází 12 km od centra města. Největší podíl provozu zde tvoří linky z Itálie, kam dojíždí za prací mnoho Albánců. Terminál je nový a moderní s omezenými službami, ale na velikost letiště bohatě dostačující. Letiště je otevřeno 24 hodin.


Doba letu Praha-Tirana

Doba letu z Prahy do Tirany je zhruba 2 hodiny a vzdálenost je 1054 km. Letenky se dají sehnat i za několik stovek – využili jsme akce od Wizzair za 848 korun za zpáteční letenku (bez zavazadla)! Vždy z pravidla doporučujeme nakupovat letenky přímo u dopravce nikoli u agentur typu Kiwi.com, pelikán.cz a další.


Služby na letišti Tirana

Letiště Tirana není nijak zvlášť veliké. Wi-fi můžete využívat zdarma bez časového omezení. Na letišti se nachází omezené množství restaurací a obchodů, ceny nejsou nijak výrazně přemrštěné. Žádný podnik není otevřený 24 hodin. Orientace zde není nijak složitá.

Čas na přestup: v Tiraně vám bude stačit 35 minut.


Doprava z/na letiště Bukurešť – Otopeni

Doporučuji jet z letiště klimatizovaným autobusem, který je nejlevnější a nejrychlejší způsob dopravy do centra města. Cesta zabere asi 45 minut a obě linky zastavují jen na vybraných zastávkách. Jízdenku lze koupit pouze ve stánku na zastávce nebo v automatu. Musíte si koupit kartičku “Mulitpla”, na kterou nahrajete dvě jízdy na expresní linky 780 a 783.

  • linka číslo 780 jede k hlavnímu nádraží „Gara de Nord“, cca jednou za 40 minut od 5:15 do 23:00
  • linka číslo 783 jede přímo do centra a jezdí cca jednou za 15 minut 24 hodin denně.

Samotná kartička stojí 1,60 lei, dvě jízdy pak 7 lei, celkem tak za dvě jízdy expresní linkou zaplatíte 8,60 leiNelze zakoupit jízdenku jen na jednu jízdu, taktéž nelze pro cestu na letiště využít celodenní jízdné na MHD. Informace o bukurešťské dopravě naleznete na Ratb.ro

Letiště Bukurešť Henriho Coandy (OTP)

Vlakem se dostanete z kilometr vzdáleného nádraží, na něž nás doveze kyvadlový autobus. Jízdenka na hlavní nádraží Bucuresti Nord stojí 6,80 lei a cesta celkem zabere asi 45 minut. Tato varianta je výhodná, pokud chcete pokračovat dál vlakem po Rumunsku. Kyvadlový autobus z terminálu na nádraží je součástí jízdenky, musíte ji však mít zakoupenou už před nástupem. Pokladna se nachází v příletové hale mezinárodního terminálu (ve veřejné části) nebo lze lístky koupit online přes web rumunských drah CFR Calatori. Vždy vybírejte zastávku “Aeroport Otopeni”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *