Top
  >  Letiště   >  Letiště Bukurešť Henriho Coandy (OTP)

časový posun
+1 hodina

vzdálenost od Prahy
1081 km

kód letiště
OTP

O letišti Bukurešť – Otopeni

Letiště Bukurešť Otopeni (OTP) je největší letiště v Rumunsku a je známé pod názvem „Henri Coanda Aeroportul“ – H. Coanda. Je hlavní základnou pro rumunského národního dopravce TAROM a také jednou z největších bází společnosti Wizzair. Od centra města je vzdáleno asi 19 km. Terminál letiště je otevřený 24 hodin.


Doba letu Praha-Bukurešť

Doba letu z Prahy do Bukurešti je zhruba 2 hodiny a vzdálenost je 1081 km. Letenky se dají sehnat i za několik stovek – využili jsme akce od Wizzair za 628 korun za zpáteční letenku (bez zavazadla)! Vždy z pravidla doporučujeme nakupovat letenky přímo u dopravce nikoli u agentur typu Kiwi.com, pelikán.cz a další.


Přestup na letišti Otopeni

Letiště Bukurešť H. Coandy není nijak zvlášť veliké, nachází se však zde i supermarket, který nabízí teplá jídla za rozumné ceny. Terminál letiště je rozdělen na dvě haly, které jsou spojeny krátkou chodbou. Orientace zde není nijak složitá.

Čas na přestup: v Bukurešti vám bude stačit 35 minut.


Doprava z/na letiště Bukurešť – Otopeni

Doporučuji jet z letiště klimatizovaným autobusem, který je nejlevnější a nejrychlejší způsob dopravy do centra města. Cesta zabere asi 45 minut a obě linky zastavují jen na vybraných zastávkách. Jízdenku lze koupit pouze ve stánku na zastávce nebo v automatu. Musíte si koupit kartičku „Mulitpla“, na kterou nahrajete dvě jízdy na expresní linky 780 a 783.

  • linka číslo 780 jede k hlavnímu nádraží „Gara de Nord“, cca jednou za 40 minut od 5:15 do 23:00
  • linka číslo 783 jede přímo do centra a jezdí cca jednou za 15 minut 24 hodin denně.

Samotná kartička stojí 1,60 lei, dvě jízdy pak 7 lei, celkem tak za dvě jízdy expresní linkou zaplatíte 8,60 leiNelze zakoupit jízdenku jen na jednu jízdu, taktéž nelze pro cestu na letiště využít celodenní jízdné na MHD. Informace o bukurešťské dopravě naleznete na Ratb.ro

Letiště Bukurešť Henriho Coandy (OTP)

Vlakem se dostanete z kilometr vzdáleného nádraží, na něž nás doveze kyvadlový autobus. Jízdenka na hlavní nádraží Bucuresti Nord stojí 6,80 lei a cesta celkem zabere asi 45 minut. Tato varianta je výhodná, pokud chcete pokračovat dál vlakem po Rumunsku. Kyvadlový autobus z terminálu na nádraží je součástí jízdenky, musíte ji však mít zakoupenou už před nástupem. Pokladna se nachází v příletové hale mezinárodního terminálu (ve veřejné části) nebo lze lístky koupit online přes web rumunských drah CFR Calatori. Vždy vybírejte zastávku „Aeroport Otopeni“.

 

Přidat komentář