Letiště Bukurešť Henriho Coandy (OTP)

časový posun
+1 hodina

vzdálenost od Prahy
1081 km

kód letiště
OTP

O letišti Bukurešť – Otopeni

Letiště Bukurešť Otopeni (OTP) je největší letiště v Rumunsku a je známé pod názvem „Henri Coanda Aeroportul“ – H. Coanda. Je hlavní základnou pro rumunského národního dopravce TAROM a také jednou z největších bází společnosti Wizzair. Od centra města je vzdáleno asi 19 km. Terminál letiště je otevřený 24 hodin.


Doba letu Praha-Bukurešť

Doba letu z Prahy do Bukurešti je zhruba 2 hodiny a vzdálenost je 1081 km. Letenky se dají sehnat i za několik stovek – využili jsme akce od Wizzair za 628 korun za zpáteční letenku (bez zavazadla)! Vždy z pravidla doporučujeme nakupovat letenky přímo u dopravce nikoli u agentur typu Kiwi.com, pelikán.cz a další.


Přestup na letišti Otopeni

Letiště Bukurešť H. Coandy není nijak zvlášť veliké, nachází se však zde i supermarket, který nabízí teplá jídla za rozumné ceny. Terminál letiště je rozdělen na dvě haly, které jsou spojeny krátkou chodbou. Orientace zde není nijak složitá.

Čas na přestup: v Bukurešti vám bude stačit 35 minut.


Doprava z/na letiště Bukurešť – Otopeni

Doporučuji jet z letiště klimatizovaným autobusem, který je nejlevnější a nejrychlejší způsob dopravy do centra města. Cesta zabere asi 45 minut a obě linky zastavují jen na vybraných zastávkách. Jízdenku lze koupit pouze ve stánku na zastávce nebo v automatu. Musíte si koupit kartičku “Mulitpla”, na kterou nahrajete dvě jízdy na expresní linky 780 a 783.

  • linka číslo 780 jede k hlavnímu nádraží „Gara de Nord“, cca jednou za 40 minut od 5:15 do 23:00
  • linka číslo 783 jede přímo do centra a jezdí cca jednou za 15 minut 24 hodin denně.

Samotná kartička stojí 1,60 lei, dvě jízdy pak 7 lei, celkem tak za dvě jízdy expresní linkou zaplatíte 8,60 leiNelze zakoupit jízdenku jen na jednu jízdu, taktéž nelze pro cestu na letiště využít celodenní jízdné na MHD. Informace o bukurešťské dopravě naleznete na Ratb.ro

Letiště Bukurešť Henriho Coandy (OTP)

Vlakem se dostanete z kilometr vzdáleného nádraží, na něž nás doveze kyvadlový autobus. Jízdenka na hlavní nádraží Bucuresti Nord stojí 6,80 lei a cesta celkem zabere asi 45 minut. Tato varianta je výhodná, pokud chcete pokračovat dál vlakem po Rumunsku. Kyvadlový autobus z terminálu na nádraží je součástí jízdenky, musíte ji však mít zakoupenou už před nástupem. Pokladna se nachází v příletové hale mezinárodního terminálu (ve veřejné části) nebo lze lístky koupit online přes web rumunských drah CFR Calatori. Vždy vybírejte zastávku “Aeroport Otopeni”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *