Top
  >  Letiště   >  Letiště Lisabon Portela (LIS)
Letiště Lisabon Portela (LIS)

časový posun
-1 hodina

vzdálenost od Prahy
2242 km

kód letiště
LIS

O letišti Lisabon Portela

Letiště Lisabon Portela (LIS) se nachází zhruba 6 km od centra města Lisabon. Je hlavní základnou pro portugalského národního dopravce TAP a také výchozím místem pro cesty směrem do Severní a Jižní Ameriky. Letiště je tvořeno dvěma terminály (1 a 2) s 2 přistávacími dráhami. Letiště je otevřené 24 hodin. Na letišti je zdarma připojení k Wi-Fi.


Doba letu Praha-Lisabon

Doba letu z Prahy do Lisabonu je zhruba 3 hodiny 35 minut a vzdálenost je 2242 km. Letenky se dají sehnat v řádu několika stovek (bez odbaveného zavazadla). Vždy z pravidla doporučujeme nakupovat letenky přímo u dopravce nikoli u agentur typu Kiwi.com, pelikán.cz a další.


Přestup na letišti v Lisabonu

Letiště v Lisabonu není nijak zvlášť veliké navíc mezi Terminálem 1 a 2 jezdí pravidelně kyvadlová doprava, která je zdarma. Pokud máte na přestup 4 hodiny a více, doporučuji navštívit centrum Lisabonu, které je nedaleko a díky metru netrvá dlouho. Podívejte se na místa, která navštívit při návštěvě Lisabonu.

Čas na přestup: v Lisabonu vám bude stačit cca. 35 minut.


Doprava z/na letiště Lisabon Portela (LIS)

Metro

Metro je nejrychlejší způsob, jak se z letiště přesunout do centra Lisabonu. Červená linka metra vede k nádraží Oriente a ve stanici Alameda můžete přestoupit na zelenou linku metra. V centru můžete být zhruba za 35 minut jízdy metrem. Pro cestování metrem potřebujete elektronickou kartičku, kterou si zakoupíte v jízdenkomatu za 0.50 EUR a dále 1.45 EUR za jednosměrnou jízdenku. Vždy se vyplatí si koupit 24 hodinovou jízdenku za 6.40 EUR, kterou můžete využít i na přesun po samotném městě.

Autobusy

Autobusová doprava z letiště Lisabon je o něco pomalejší a navíc na ní příliš neušetříte. Stejně jako pro dopravu metrem potřebujete kartičku za 0.50 EUR a jednosměrná jízdenka vás vyjde na 1.45 EUR. Na autobus i metro potřebujete jednu a tu stejnou kartičku a rovněž se na ní vztahuje 24 hodinová jízdenka. Jízdenku lze zakoupit i u řidiče za 1.80 EUR.

Autobusové zastávky se nachází u terminálu 1 (poblíž stanice metra) a lístky na autobus včetně kartičky pořídíte ve vestibulu metra.

Služby na letišti

Jak bylo zmíněno výše, tak letiště nabízí zdarma připojení k Wi-Fi, hledejte VINCI airports.

Úschovna zavazadel byla dříve na letišti k dispozici, ale od počátku pandemie byla tato služba pozastavena.

Na letišti jsou k dispozici řetězce rychlého občerstvení jako je McDonalds, Starbucks, KFC, Burger King. Letiště nedisponuje žádným supermarketem.

 

Přidat komentář